Skafander półsuchy

Porady, pytania, spostrzeżenia d/t sprzętu nurkowego

Skafander półsuchy

Postautor: Dawid » 28 sie 2012, 21:29

Chciałem się dowiedzieć coś więcej na temat tzw. skafandrów półsuchych. Na kursie raz nurkowałem w takim ,bardziej przypominał mokry (z wyjątkiem materiału "ocieplającego" od środka), ale odczułem dosyć dużą różnicę w porównaniu do zwykłego mokrego. Gdzieś dowiedziałem się że są półsuche bardziej przypominające mokre, oraz bardziej przypominające suche. Jak to jest właściwie? Słyszałem również że nie powinienem odczuwać różnicy między nimi jeśli mokry miał bym dobrze dopasowany, czy tak jest naprawdę?
z góry dzięki za odp
Dawid
Użytkownik

Re: Skafander półsuchy

Postautor: Zioło » 28 sie 2012, 23:27

Półsuchy to taki "mokry" z ograniczoną możliwością przepływu wody. Posiada manszety i kryze oraz zamek gazoszczelny. Nie można go używać jako źródła wyporu. To taka mała ściema z jego półsuchością choć daje nam możliwość wiekszych wahań wagi. Jest droższy od mokrego i tańszy od suchego. Ja nie polecam.
Awatar użytkownika
Zioło
Administrator

Postautor: Egn » 29 sie 2012, 9:52

Innymi słowy: jest bardziej mokry od suchego i bardziej suchy od mokrego. Chociaż są suche, które są mokre, tak jak te mokre.
Myslę, że teraz jest już jasość w temacie. 8-)
Awatar użytkownika
Egn
Użytkownik

Postautor: Miro » 19 mar 2014, 23:47

Mam taki skafander już z niego wyrosłem. :D Półsuchy to on jest tak do 6-10 metrów. Później jest normalnie mokry. Kompensuje się z głębokością jak mokry, tzn. na 45-50 metrach zimno jak w piance 3 mm. Przy wynurzaniu zdarzają się bąble powietrza w skafandrze dające nieco nie zawsze potrzebnego chłodu. :D
Podsumowując można to wypróbować zwłaszcza zmarzluchy ale lepszym rozwiązaniem jest skafander suchy. :D
Ceny suchaczy są mocno konkurencyjne do tych półsuchych - zamek gazoszczelny kosztuje ok. 700 pln i stanowi wiekszośc kosztów obu skafandrów więc wybierając półsuchy około 1800 pln a suchy od 3200 - wybieram suchy :-)
Awatar użytkownika
Miro
Użytkownik

Postautor: sskijop » 12 maja 2017, 7:03

To już historia. Dawno nie widziałem takiego sprzętu. Ostatni raz chyba nad Narie w pensjonacie Vertigo.
sskijop
Użytkownik

Wróć do SPRZĘT