Egipt safari Top Północy 14-21/04/2018

Propozycje wyjazdów, terminy, plany - niekomercyjne

Egipt safari Top Północy 14-21/04/2018

Postautor: adi » 17 lut 2018, 9:49

Po wspaniałym jesiennym safari 14-21/04/2018 wracamy do Egiptu z nową ofertą dla nurków rekreacyjnych. Safari nie tylko dla lubiących piękno kolorowych raf, obcowanie z morskimi zwierzętami nieosiągalnymi podczas stacjonarnych wakacji w Egipcie jak i intrygujące wraki pełne tajemnic. (Zapraszam na nasz kilkuminutowy film z ostatniej wizyty na Brothersach: https://www.youtube.com/watch?v=cbB2npXP5Pw ) Nie znaczy to, że nurkowie techniczni będą się tu nudzić, Wy zawsze znajdziecie coś dla siebie :)

Ze względu na potrzebę wcześniejszego zakupu biletów lotniczych i atrakcyjności tego kierunki prosimy o deklaracją uczestnictwa do 1.03.2018.

Tym razem wybrałem dla Was "Top Północy". "Top Północy" to trasa Safari łącząca najpopularniejsze miejsca nurkowe północnej części Morza Czerwonego. W ciągu tygodnia odwiedzimy leżące na otwartym morzu rafy Wyspy Braci (Brother Islands), Ras Mohammad oraz zanurkujemy na najbardziej znanych wrakach i rafach położonych pomiędzy Safagą i Półwyspem Synaj.

Safari adresowane jest do średnio zaawansowanych nurków. Jest możliwość zrobienia uprawnień AOWD do tego czasu w naszym Centum Nurkowym lub zrobienia ich podczas tego Safari.

Zaczynamy od dwóch nurkowań w przybrzeżnym rejonie Hurghady, a następnie kierujemy się na Wyspy Braci. Przed nami trzy nurkowania na Wielkim Bracie, podczas których zobaczymy leżący na krawędzi północnego plateau wrak frachtowca „Numidia”, a także wrak frachtowca „Aida” leżącego w centralnej części wyspy.Trzecie nurkowanie pozwala poznać południowe plateau wyspy i spotkać rekiny krążące wokół zacumowanych łodzi. Po południu możemy odwiedzić wyspę, wspiąć się na najwyższą w Egipcie latarnię morską, a także porozmawiać z latarnikami i kupić pamiątkową koszulkę. Następnego poranka łódź przycumuje do położonego 2 km na południe Małego Brata. Wykonamy przy tej niewielkiej wyspie trzy nurkowania. Poranne nurkowanie na północnym plateau jest okazją do spotkania z szarymi rekinami rafowymi, majestatycznie wypływającymi do nurków z błękitnej toni. Na nurkowaniu przy wschodnim brzegu wyspy zobaczymy rzędy potężnych gorgoni, wśród których uwijają się ławice ryb. Popołudniowe nurkowanie wykonamy wzdłuż zachodniego brzegu rafy, kończąc je przy plateau południowym. Rozpoczynając powrót do brzegu w rejonie Ras Mohammad zanurkujemy na słynnej rafie Shark i Yolanda oraz w rejonie Mahmud Ed zwiedzając wrak Dunraven. Kolejne przepłyniecie odbywa się w kierunku
cieśniny Gubal i jeżeli morze będzie dla nas łaskawe trzykrotnie nurkujemy na wraku najsłynniejszego wraku na Morzu Czerwonym – SS „Thistlegorm”. Na SS Thistlegorm'ie być może przeżyjecie jedno swoich najpełniejszych nurkowa, a na pewno zapamiętacie je na długo ponieważ czeka na Was prawdziwa wisienka na torcie - wrakowe nurkowanie nocne!
Kolejny cel wyprawy to Stalowea Rafy (Abu Nuhas). Wykonamy tutaj nurkowanie na wraku „GianisD”, „Carnatic” lub „Chrysoula”. Ostatniego dnia odwiedzamy rafy w pobliżu Hurghady (Abu Ramada lub Giftun) oraz wrak ścigacza „El Mina” zatopionego podczas wojny 7-dniowej. Trasę tą możemy zrealizować w co najmniej czterech
wariantach w zależności od portów, z których wypływamy i dopływamy oraz w zależności od pogody. Nie mniej jednak trasa ta opiera się na trzech pewnych punktach:
Wyspy Braci, rafie Abu Nuhas i wraku Thistlegorm.
RAMOWY PLAN SAFARI:

Dzień 1 - Przylot z Polski. Transfer na łódź do Hurghady lub Safagi.

Dzień 2 - wypłynięcie z portu, check dive Gota Amuramada, Giftun

Dzień 3 - Duży Brat –3 nurkowania

Dzień 4 - Mały Brat –3 nurkowania

Dzień 5 - Rejon Ras Mohammad - 3/4 nurkowania

Dzień 6 – SS Thistlegorm, wraki na Abu Nuhas - 3/4 nurkowania

Dzień 7 – rafy i wraki w okolicach Hurghady (El Mina, AbuRamada, Giftun lub Shab el Erg)) - 2 nurkowania

Dzień 8 – transfer na lotnisko, wylot do Polski.

CENA SAFARI:

840 EUR + 1550 PLN

CENA ZAWIERA:

Transfer na trasie: lotnisko – łódź – lotnisko.
7 noclegów, pierwszy lub ostatni może mieć miejsce w hotelu.
Trzy posiłki dziennie oraz owoce i przekąski.
Polski przewodnik nurkowy.
Butle 11l (oraz ich napełnianie).
Balast (bez taśm lub kieszeni balastowych).
Napoje: kawa, herbata, napoje gazowane.
2 nurkowania pierwszego dnia.
3-4 nurkowania w dniach 2-5.
2 nurkowania ostatniego dnia.
Ubezpieczenie KL, NW uwzględniające wypadki nurkowe.
Przelot na trasie Polska – Egipt - Polska.

CENA NIE ZAWIERA:

Wizy egipskiej – 25$,
Napiwku dla załogi – 30€,
Nieobowiązkowego napiwku dla egipskiego przewodnika -10€,
Dodatkowych posiłków poza łodzią,
Pozostałego sprzętu nurkowego,
Opłaty Reef Protection – 15€
Opłaty parkowej – 50€
Awatar użytkownika
adi
Administrator
 
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2012, 9:46

Wróć do WYJAZDY, WYPRAWY, EXPEDYCJE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron